Zonder dat we het beseffen, zijn we in Vlaanderen kampioen voedsel wegwerpen. Dat blijkt uit cijfers van de Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij OVAM. Jaarlijks vinden we in Vlaanderen meer dan 311.000 ton gft-afval terug tussen het restafval. Brood, groenten en fruit verspillen we het vaakst, elk goed voor meer dan 35.000 ton. Ook meer dan 30.000 ton bereide gerechten belandt in de vuilnisbak. En dat kost een gemiddeld gezin al gauw 369 euro per jaar.
Hoog tijd om daar verandering in te brengen! Doe je mee?
Neem deel aan een workshop
Zowel in het voorjaar als in het najaar organiseren wij gratis workshops rond voedselverlies. Hoe bewaar je voedsel het best? Slim aankopen, wat betekent dat? Kan je met restjes nog lekkere gerechten maken? Maakt het uit hoe ik mijn koelkast inricht? De antwoorden op deze vragen zijn vaak verrassend eenvoudig. En je kan er veel geld door besparen.
Koken met restjes
27 november 2025 om 19u30 in het kantoorgebouw van Verko te Appels.
Deelname is gratis.
Download de app Plan-eet
Een app boordevol tips & tricks om je te helpen zo bewust mogelijk om te gaan met voedsel. Denk aan technieken om voedsel optimaal te bewaren, leuke recepten om restjes in te verwerken tot zelfs tips om in de winkel enkel te kopen wat je nodig hebt. Want wat je niet te veel koopt, moet je natuurlijk ook niet weggooien.
Download de app gratis via je App Store (Apple) of Play Store (Android).
Kook met het restjeskookboek
Als je kookt met restjes, spaar je centen. Tegelijk beperk je het verbruik van water, grondstoffen en energie. Je belast de natuur minder, je verlaagt je CO2 -uitstoot en je verkleint je ecologische voetafdruk... Niks dan voordelen, dus. Red de restjes? Gewoon doen!
Ontdek het restjeskookboek.
Gebruik wat-je-nog-liggen-had GPT
Zit jouw koelkast ook vol restjes, overrijpe, half-opgegeten of gewoon vergeten ingrediënten? Geen zorgen: wat-je-nog-liggen-had GPT bedenkt unieke recepten met alles wat jij hebt, zodat je nooit nog iets moet weggooien.
Maak een uniek recept met wat-je-nog-liggen-had GPT.